Zahraničí

Předvánoční hon se stal Milošovi (†58) osudným. Trefili ho do hrudi

Tragický případ řeší slovenská policie. Profesionální hajný přišel o život při honu, když ho jeden z myslivců střelil do hrudi. Zůstala po něm žena a dvě děti. Jednalo se o poslance místního zastupitelstva v Trstíne.

V pátek při honu, na který se vydalo deset myslivců, jeden z nich zemřel. Miloš (58) nepřežil střelu do hrudi, která vyšla ze zbraně některého z jeho kolegů.

Po výstřelu uslyšeli ostatní křik. Když přišli na místo, odkud se ozýval, Miloš už ležel na zemi. Výstřel ho zasáhl přímo do hrudi. Kolegové myslivci se snažili Milošovi poskytnout první pomoc stejně jako záchranáři, které povolali na místo. Muž, který byl zároveň zastupitelem v nedaleké obci, na místě po pár minutách zemřel.

"Policie provedla rozsáhlou obhlídku místa činu. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pro čin usmrcení," uvedla pro Tvnoviny.sk Martina Kredatusová, tisková mluvčí policie.

Své zbraně museli odevzdat všichni zúčastnění myslivci a bude provedena balistická expertiza. Zatím není jasné, co přesně se stalo a čí zbraň na Miloše vystřelila.

Související obsah

Podobný případ se stal na Slovensku i na začátku listopadu, kdy byla při honu zabita Darina (29), která vedla mysliveckého psa.

Ředitel Slovenského mysliveckého svazu Imrich Šuba uvedl, že se tyto neštěstí stávají především proto, že myslivci neovládají základní pravidla zacházení se zbraněmi.

"My jsme shodou okolností právě teď připomínkovali novelu zákona o zbraních a střelivu. Člověk, který je netrpělivý, nedodržuje bezpečnostní předpisy, nikdy by neměl mít zbraň a nikdy by se neměl stát myslivcem," řekl Tvnoviny.sk Imrich Šuba. 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Píše se na Deník.cz