Zahraničí

Dvojčátka narozená o čtyři měsíce dřív stráví Vánoce doma

Dvojčátka narozená o čtyři měsíce dřív stráví Vánoce doma
Zdroj: facebook

Dvojčátka, která se narodila neuvěřitelné čtyři měsíce před termínem, oslaví letošní Vánoce se svou rodinou. Malí chlapečci byli po svém narození těžcí zhruba jako balíček mouky, nyní se však podle svého tatínka těší dobrému zdraví a stráví Vánoce doma se svými rodiči.

Dvojčátka Cain a Isaac se narodila 1. září v britském městě Barrow, termín přitom měla až o 16 týdnů později, uvedl web thesun.co.uk.

Po svém porodu dvojčátka každé vážilo pouhou jednu libru, což je necelý půlkilogram. Každé z miminek bylo velké zhruba asi jako dvě lidské dlaně.

Dlouhé týdny chlapečci rostli a sílili v inkubátorech. Otec Adam Mills celý jejich několikatýdenní boj sdílel na sociálních sítích, palce miminkům i jejich rodičům držely tisíce lidí po celém světě. "Bude to dlouhá cesta, než se kluci podívají poprvé domů," napsal na začátku podzimu na svůj profil tatínek.

Jeden z chlapečků Isaac navíc v listopadu chytil infekci. "Je to malý bojovník," věřil v jeho sílu tatínek. A chlapeček skutečně svou nemoc zvládl. „Posledních týdny byly těžké a plné stresu,“ svěřil se na svém facebooku tatínek.

Související obsah

Nyní se však i s maminkou dvojčátek konečně dočkali. Přivítají malé bojovníky doma a oslaví své první Vánoce jako čtyřčlenná rodina. "Na světě nejsou slova, kterými bych mohl popsat, jak moc jsme na ně i s jejich matkou hrdí," napsal dojatý otec.

mj, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz