Praha

Vánoční tragédie! Při požáru vánočního stromu zahynula žena

Štědrý večer teprve začal a pražští hasiči už vyjížděli ke dvěma požárům, které pravděpodobně způsobilo vzplanutí vánočního stromku. Jeden z požárů měl tragické následky - zemřela při něm žena.

Oba požáry vypukly kolem šesté hodiny večer. K letošnímu prvnímu hořícímu vánočnímu stromu v Praze hasiči vyjížděli do ulice Doleželova na Černém mostě. "Kouř se dostal na chodbu domu, probíhá evakuace," uvedl hasiči na Twitteru.

Celkem museli hasiči evakuovat 19 lidí, osm prohlédli zdravotníci. Zachránili také čtyři kočky a psa. "Požár poškodil vybavení bytu a způsobil škodu 200.000 korun. Příčinou byla nedbalost při používání otevřeného ohně.," doplnil mluvčí hasičů Martin Kavka.

Záhy po oznámení prvního požáru musely dvě jednotky vyjet k dalšímu požáru - tentokrát v bytě v ulici Lucemburská na Vinohradech.

Související obsah

Druhý z požárů měl tragické následky. "V bytě byla nalezena jedna mrtvá žena," uvedli hasiči na Twitteru. Z domu evakuovali celkem 10 lidí a tři zraněné předali do péče záchranářů.

Mrtvé ženě bylo zhruba 40 let. "Záchranáři jí už nemohli pomoci, na místě zemřela," uvedli záchranáři na Twitteru. Mezi dalšími zraněnými byl 40letý muž s popáleninami obličeje a zad, 62letý muž s popáleninami hrudníku a hlavy a dvouleté děvčátko, které skončilo s lehkými popáleninami.

Příčinou tragického požáru bylo zřejmě vzplanutí stromku. "Proč začal hořet vánoční strom, zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, pravděpodobně ale požár vznikl od prskavky. Způsobil škodu asi 400.000 korun," upřesnil mluvčí Kavka.

Poslední hořící stromek zaměstnal pražské hasiče po 20. hodině v ulici Čs. Armády v Dejvicích. "Požár byl rychle uhašen a obešel se bez zranění," informoval Martin Kavka. Kromě tří stromků hasili podle něj od rána do půlnoci hasiči v metropoli jeden požár a zasahovali u dalších 15 událostí.

sei, TN.cz

K tématu Praha

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz