Zahraničí

Strašlivá bilance narůstá, tsunami si vyžádala nejméně 429 životů

Počet obětí strašlivé přírodní katastrofy, která zasáhla Indonésii, neustále narůstá. Ohromná vlna tsunami vzala životy nejméně 429 lidem, dalších 154 lidí se stále pohřešuje. Zraněných je kolem 1500.

Vlna se na indonéské pobřeží přihnala v sobotu večer místního času. Nejhůře byl postižen ostrov Jáva, kde se pohřešuje nejvíce lidí. Příčinou tsunami byl podle indonéské geofyzikální agentury zřejmě výbuch sopky a následný sesuv půdy.

Smrtícím vlnám tsunami dost často předchází zemětřesení, v tomto případě ale žádné zaznamenáno nebylo, úřady proto místní obyvatele před hrozící katastrofou nevarovaly.

V úterý úřady oznámily zpřesněnou bilanci, podle které si živel vyžádal už 429 lidských životů, dalších 154 lidí se stále pohřešuje.

Strašlivá vlna brala vše, co jí stálo v cestě. V troskách domů stále pracují záchranáři, kteří hledají pohřešované.

Podle sdružení zdravotníků provincie Banten, která byla postižena nejvíce, jsou mezi zraněnými hlavně domácí turisté, kteří trávili víkend před Vánocemi na tamních plážích. Zatím nejsou oficiální informace o obětech či zraněných z řad zahraničních turistů, podle dřívějších informací českého MZV Češi mezi postiženými nejsou.

Na nedělní reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz