Zahraničí

Silné zemětřesení nedaleko Etny ničilo budovy, desítky zraněných

Sopka Etna ožila a již na Štědrý den vychrlila do okolí lávu a velké množství popela. Ve středu se ukázalo, že je oblast stále aktivní. Severně od sicilského města Katánie se začala časně zrána otřásat země, otřesy dosáhly síly až 4,8 stupně Rychterovy škály. Zemětřesení způsobilo lokální škody, zranilo se kolem třiceti lidí.

Východní pobřeží Sicílie se ve středu časně zrána začalo silně otřásat. Epicentrum bylo jen pár kilometrů od města Katánie v hloubce přibližně 10 kilometrů velmi blízko sopky Etna, uvádí portál Red Climática Munidal.

Zemětřesení dosáhlo síly 4,8 stupně Richterovy škály, otřesy byly cítit v širokém okolí i v hlavním městě provincie Catania. V okolí epicentra byly vážně poškozeny budovy.

Podle agentury Reuters bylo zraněno kolem 30 lidí, jejich stav by ale neměl být vážný, většinou se jedná o zranění od padajícího zdiva.

Související obsah

Seismologové zaznamenali větší množství menších otřesů, nejsilnější měly kolem čtyř stupňů Richterovy škály, už v pondělí, kdy sopka také vychrlila do okolí lávu a popel. Kvůli hustému dýmu byl dokonce uzavřen letecký prostor nad letištěm v Katánii.

Na záběry aktivní Etny se můžete podívat zde:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz