Pátrání

Policie pátrá po nebezpečném mladíkovi. Může být ozbrojený!

Policie pátrá po nebezpečném mladíkovi. Může být ozbrojený!
Zdroj: Policie ČR/ Profimedia

Pražští policisté pátrají po chlapci, který utekl z dětského domova. V úterý odešel na návštěvu ke svým rodičům, od kterých už se ale do domova nevrátil. Mladík může být podle policie nebezpečný.

Policie pátrá po patnáctiletém Janu Burketovi z Prahy. Ten odešel z dětského domova na povolenou návštěvu ke svým rodičům. Od té doby je na útěku a zdržuje se neznámo kde. Mladík byl do dětského domova umístěn z důvodu nezvladatelného chování a užívání drog. O útěk už se v minulosti pokusil několikrát.

"Dle dosavadního zjištění se může mladík na útěku dopouštět násilné trestné činnosti a není vyloučeno, že je i ozbrojen nožem," upozornila mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Pohřešovaný mladík je totiž závislý na drogách, má psychické problémy a sebevražedné tendence. Bez pravidelného užívání léků může být nebezpečný sobě i svému okolí.

Podle policie je chlapec vysoký 175 centimetrů, hubené postavy. Má krátké vlasy, po stranách vyholené a na vršku hlavy růžový přeliv. Na dlaních má jizvy po řezných ranách a za uchem tetování v podobě zamračeného smajlíka.

"Naposledy měl na sobě černou zimní bundu, černé džíny, černý svetr a bíločerné sportovní boty," dodala mluvčí policie Zoulová.

Policisté v tuto chvíli již vyčerpali všechny standardní pátrací prostředky a obrací se na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci. Zároveň ale upozorňují, aby se lidé nesnažili mladíka sami zadržet. "V případě jakýchkoliv informací volejte na bezplatnou telefonní linku 158," uvedla policejní mluvčí.

pan, TN.cz

K tématu Pátrání

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz