Krimi

Matka vyskočila s dítětem z okna. Otec chlapečka poprvé promluvil

Smrt chlapečka, který začátkem listopadu zemřel na českobudějovickém sídlišti po pádu z okna, vyšetřují kriminalisté jako vraždu. Podezřelá je jeho matka, která ze čtvrtého patra panelového domu vyskočila společně s dítětem. Sama se při tom vážně zranila.

Obyvatelé sídliště našli malého chlapce a těžce zraněnou ženu pod okny panelového domu brzy ráno 6. listopadu. Chlapeček, kterému byly necelé dva roky na místě umřel. Otec v tu dobu spal ve vedlejší místnosti.

"Já jsem si po celém dni šel odpočinout do obýváku a nechal jsem ji s malým, ať ho jde uspat. Ona tam usnula, já jsem ji byl ještě přikrýt. No a pak už mě v půl šesté ráno bušili policajti," řekl pro televizi Nova otec dítěte.

Pětadvacetiletá matka dítěte skončila s těžkým zraněním v nemocnici. Policisté případ vyšetřují jako vraždu.

Chlapečka měl vychovávat pouze jeho otec, který s ním byl na mateřské. Matka, která stále studovala, ho prý navštěvovala pouze jednou týdně. "Těsně před tím, než se malý narodil, tak byla hospitalizována na psychiatrii, protože měla předporodní psychózu," uvedl otec.

Související obsah

Motiv vraždy zůstává nejasný. Kriminalisté ženu vyšetřují na svobodě. "Máme vyžádány znalecké posudky například z oboru biomechaniky. Nemůžeme uvádět další bližší informace," sdělil mluvčí policie Milan Bajcura.

Sousedé si tragédii stále připomínají. Pod okna domu chodí zapalovat svíčky. Muž se z bytu odstěhoval ke svým rodičům. Po Novém roce chce prý odcestovat. "Odjíždím, mně tady nic nezbylo a ani tady vlastně nechci zůstat. Je tady moc vzpomínek," řekl smutně otec.
 

Vladimír Hoť, sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz