Kuriozita

Ježek v kleci, šlofík na mostě. Kuriózní zásahy hasičů 2018

Ježek v kleci, šlofík na mostě. Kuriózní zásahy hasičů 2018
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Práce hasičů je obvykle velmi náročná a smrtelně vážná. Ale ne pokaždé. Čas od času jedou hasiči i k zásahu, který je naopak úsměvný. Ani letošek nebyl výjimkou.

Že batolata objevují svět a zkoumají ho způsoby, které by dospělé nenapadly, není žádná novinka. Přesto občas drobotina vymyslí kousek, po kterém je potřeba volat záchranáře.

Třeba v listopadu museli hasiči spěchat do Rousínova na Vyškovsku, aby vysvobodili dvouletou holčičku. Tu zaujalo plastové záchodové prkýnko tak moc, že si ho nasadila na hlavu - sundat ale už nešlo.

"Hasiči pod dozorem matky holčičce prkénko pomocí nůžek na plech odstranili a za statečnost jí předali plyšového dráčka," popsala mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

I dospělí ovšem mohou mít hodně podivné nápady. Jako třeba muž, který si v polovině června "ustlal" na oblouku mostu ve Štěchovicích. Ležel 12 metrů nad silnicí, hladina Vltavy byla ještě o osm metrů hlouběji.

Související obsah

Když se k němu hasiči dostali, čekalo je překvapení - dotyčný totiž spal! Po probuzení a snesení z oblouku přišlo vysvětlení kuriózního "odpočívadla".

"Policistům muž přiznal, že nad ránem při cestě ze zábavy posilněn alkoholem zvolil svoji oblíbenou trasu po mostním oblouku, kde ho však přepadla únava, a tak si lehl a usnul," přiblížila těžko uvěřitelnou historku Zaoralová.

Do pravěku se v červnu podívali vyškovští hasiči. Museli zachraňovat nešťastníka v dinoparku, když se porouchala jedna z místních atrakcí a on zůstal uvězněný několik metrů nad zemí.

Zvíře figuruje i v příběhu z května, kdy se středočeští hasiči nedobrovolně stali hrdiny z knihy Záhada hlavolamu od Jaroslava Foglara.

I oni se totiž, stejně jako chlapci z Rychlých šípů, museli poprat s ježkem v kleci. Akorát ten ve Světicích nedaleko Ŕíčan byl živý a i klec, v níž uvízl, poněkud větší než ta z legendárního dobrodružného románu. Přesto nakonec vše dobře dopadlo a bodlináč se nezraněný vrátil zpět do přírody.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz