Domácí

Soud poslal do vazby řidičku, srazila dvě chodkyně a ujela

Před silvestrovskou půlnocí srazila opilá řidička (51) v Bělehradské a Korunní ulici dvě ženy a nabourala několik aut. Soud ve středu poslal řidičku do vazby.

Vážná nehoda se stala před půlnocí 31. prosince v Praze v Bělehradské a Korunní ulici.

"V Korunní ulici policejní hlídka zadržela 51letou řidičku osobního motorového vozidla tovární značky BMW, která zřejmě v důsledku nezvládnutí řízení motorového vozidla nabourala několik zaparkovaných vozidel. Následným šetřením vyšlo najevo, že tato žena krátce předtím projížděla Bělehradskou ulicí a v oblasti přechodu pro chodce se střetla se dvěma chodkyněmi," uvedla tisková mluvčí Andrea Zoulová.

Související obsah

Obě chodkyně byly převezeny ve vážném zdravotním stavu do nemocnice. U řidičky policie provedla dechovou zkouška, která byla pozitivní. 

"S ohledem na vážný zdravotní stav obou chodkyň si případ převzali do vyšetřování kriminalisté krajského ředitelství policie a neprodleně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila Zoulová.

Řidičku cizí státní příslušnosti policie obvinila a předala státnímu zastupitelství podnět na návrh na vzetí cizinky do vazby. Soud ve středu řidičku poslal do vazby. 

Podívejte se na reportáž z Poledních televizních novin:

 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz