Dovolená

Naplánujte si letošní volno. Víme, jak z 20 dnů udělat dvojnásobek!

Naplánujte si letošní volno. Víme, jak z 20 dnů udělat dvojnásobek!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Možná jste se i vy dnes po Vánocích vrátili do práce a už přemýšlíte nad tím, že byste potřebovali další volno. Poradíme vám, jak si z dvaceti dnů dovolené udělat víc než dvojnásobek.

Státní svátky letos dlouhému volnu příliš nepřejí. Tři z celkových třinácti vycházejí na víkend, velká část pak připadá na prostředek týdne. Klasický prodloužený víkend nás kromě Velikonoc čeká jen v červenci a v říjnu. Jak si v práci vybrat dovolenou, abyste si užili volna co nejdéle? 

 

Na první svátky si budeme muset letos docela dlouho počkat. Velikonoce v tomto roce vycházejí až na druhou polovinu dubna. Už čtvrtý rok po sobě máme o těchto křesťanských oslavách den na odpočinek navíc - kromě Velikonočního pondělí i Velký pátek. Pokud byste si chtěli volno prodloužit na celý týden, budete k tomu potřebovat čtyři dny. Za odměnu vás pak ale čeká osm dní bez práce.

Když budete chtít delší volno, dovolenou si v práci budete muset vybrat i v květnu. Oba květnové svátky totiž vycházejí na středu. Díky dvěma dnům dovolené si tak budete moct užít celkem pět dní volna. Pokud to tak uděláte oba týdny, můžete se za čtyři dny dovolené těšit hned na deset volných dní.

Související obsah

Víkend nás o jeden den relaxace připraví v červenci. Den, kdy si připomínáme upálení Jana Husa, totiž připadá na sobotu. Doma tak budeme jen v pátek 5. července. Abyste měli celý volný týden, budete potřebovat čtyři dny dovolené.

Na sobotu letos vychází také 28. září. Příjemnější bude 28. říjen, který plynule navazuje na víkend. I v tomto případě budete potřebovat k týdennímu volnu čtyři dny dovolené. Naopak nedělní 17. listopad nás o den volna připraví. 

Vánoce nás tento rok čekají od úterý do čtvrtka. Pokud tedy budete chtít letos naposledy do práce 20. prosince, pošetřete si čtyři dny volna - na 23., 27., 30. a 31. prosince. Nový rok v roce 2020 připadá na středu. Podtrženo sečteno - za 20 dní dovolené můžete získat 43 dní volna!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz