Zahraničí

Teroristický útok v Lipsku: Útočníci zapálili budovu soudu

Teroristický útok v Lipsku: Útočníci zapálili budovu soudu
Zdroj: Profimedia

O silvestrovské noci došlo v Německu k teroristickému útoku. Několik žhářů zaútočilo na federální soud v Lipsku. Budovu poničili a následně se ji i pokusili zapálit.

Neznámí útočníci se pokusili vypálit budovu spolkového soudu v Lipsku. Černě oblečené osoby vytloukly okna, zapálily vchodové dveře, barvou poškodily i vedlejší budovy. Incident vyšetřují policisté jako možný teroristický čin, šetření se ujalo oddělení obrany proti extremismu. Při útoku naštěstí nedošlo ke zranění.

Tu noc byly poškozeny i pneumatiky hasičských a policejních vozidel. Už před tím se neznámí pachatelé pokusili postavit v ulici barikádu a na vozovce rozmístili špičaté předměty, které zničily kola hasičského auta.

Zdroj: Profimedia

Před výbuchem byla dokonce vypálena i pizzerie poblíž budovy soudu. Jestli tyto činy spolu souvisejí, policie zatím neví.

Primátor Lipska Burkhard Jung žhářský útok tvrdě odsoudil. "Soudnictví má v naší společnosti vysokou reputaci. Každý, kdo napadne soud, se ocitá mimo společenský konsensus," vyjádřil se a apeloval na občany, aby pomohli policii při vyšetřování zločinu.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz