Zahraničí

Z lodi vypadly stovky kontejnerů! Pláže zavalily tisíce předmětů

Pláže tří severo-nizozemských ostrovů zaplavilo zboží z desítek kontejnerů. Ty vypadly z jedné z největších nákladních lodí světa, která proplouvala Severním mořem. Nezvyklá nehoda přilákala na pláže stovky lidí.

Novodobá zlatá horečka. Lidé nelenili a pláž na ostrově Terschelling opouštějí s plnými taškami a někteří si raději k autům připevnili vozíky. Povalují se tam tisíce předmětů - hračky, boty, součásti automobilů, také stovky židlí nebo elektronika.

Kvůli rozbouřenému Severnímu moři z přepravní lodi vypadlo až 270 kontejnerů se zbožím. Vlny je pak vyplavily na břehy tří severonizozemských ostrovů. Místní se z opožděných vánočních dárků radují a někteří už mají podnikatelské plány. "Máme všechny možné velikosti bot, chceme je v létě prodat," popsal jeden z obyvatelů.

Starosta jednoho z ostrovů ale upozornil, že zboží je potřeba vrátit. Například poníci a další hračky se už suší a čekají na své vlastníky.

"Sbíráme věci a schováváme je pro majitele. Lidé je musí odevzdat místním úřadům. Z kontejnerů ale také vypadlo dost předmětů, kterých se budeme muset zbavit," řekl Bert Wassink, starosta ostrova Terschelling.

Pobřežní stráž před průzkumem kontejnerů obyvatele varuje. Nejméně ve třech z nich jsou prý barely s nebezpečnými chemikáliemi.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz