Vánoční strom

Vánoční strom ze Staromáku jde k truhlářům, vyřežou z něj stoly

Popeláři mají po Třech králích práci s odvozem vyhozených vánočních stromů. Některé skončí ve spalovně, další použijí zahradníci a minimálně jeden strom skončí jako nábytek.

Strom ze Staroměstského náměstí odkoupili truhláři z Brna a přestože se jedná o značně sukovitý kmen, hodlají z něho vyrobit nábytek.

Konkrétně mají v plánu dva velké stoly, které pak vydraží a výtěžek použijí na charitativní účely. Slibují si, že tak získají desítky tisíc korun. Vánoční strom z náměstí se musí nejdřív zbavit větví a kmen pak převeze kamion do Brna, kde se bude několik měsíců sušit.

Malé vánoční stromky z domácností skončí v naprosté většině ve spalovnách. Tam se z nich drtí štěpka, která pak slouží k výrobě tepla, nebo ji používají zahradníci do směsi na pěstování rostlin.

Související obsah

Popeláři žádají lidi, aby stromky skládali u domů těsně před svozem, jinak se tvoří velké hromady, které komplikují přístup k popelnicím. Stromky odebírají také zoologické zahrady, protože se jedná o velkou pochoutku hlavně pro bizony, velbloudy, nebo žirafy - ale musí se jednat o nepoužité stromky. Jinak hrozí, že zvířata spolknou i kovové háčky a způsobí si vnitřní poranění.

pez, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz