IPhone

Ledvinu vyměnil za iPhone! Nyní trpí na lůžku a je závislý na dialýze

Ledvinu vyměnil za iPhone! Nyní trpí na lůžku a je závislý na dialýze
Zdroj: Profimedia

Jako teenager si nechal muž z Číny vyjmout orgán z těla, aby dostal peníze na vytoužený mobil. O několik let později je upoutaný na lůžku a jeho vyhlídky jsou temné. Musel také zanechat studia a žije z podpory.

Nyní pětadvacetiletý Wang Šang-kchun z čínské provinci Anhui velmi toužil po iPhonu od společnosti Apple. Chtěl se módním přístrojem vytahovat před vrstevníky. Byl ale bez peněz. Nabyl však přesvědčení, že být vybavený více než jednou ledvinou je rozmařilost.


V roce 2011 odcestoval do provincie Hunan a nechal si načerno ledvinu odoperovat. "Proč potřebuji druhou ledvinu? Jedna stačí," prý řekl podle portálu Mirror před svými přáteli. Za orgán tehdy dostal 22 tisíc jüanů, což bylo podle tehdejšího kurzu asi šedesát tisíc korun. Za utržené peníze si koupil iPhone 4 a iPad 2. Radost mu ale nevydržela dlouho.

Záběry Wanga Šang-kchuna:


Čínská média nedávno zveřejnila zprávu, že Wang je nyní upoutaný na lůžku a jeho život závisí na dialýze. Kvůli nehygienickému prostředí při operaci se mladému muži dostala do těla infekce. Wang musel zanechal studií a žije ze sociálních dávek.


V roce 2012 bylo v souvislosti s operací zatčeno devět lidí a pět jich skončilo za mřížemi včetně chirurgů, kteří Wanga operovali.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz