Znojemsko

Při požáru zemřely tři děti! Policie už ví, proč v pokojíčku hořelo

Při požáru zemřely tři děti! Policie už ví, proč v pokojíčku hořelo
Zdroj: TV Nova

Za březnový požár v jihomoravských Oleksovicích, kde v domě zemřely tři děti, nikdo nebude potrestán. Policisté ukončili vyšetřování a dospěli k závěru, že za tragédii nikdo nemůže. Hořet začalo od elektrického přímotopu.

Policisté v uplynulých dnech ukončili vyšetřování tragického požáru, při němž vloni v březnu v Oleksovicích na Znojemsku zemřely tři děti ve věku 1, 4 a 9 let.

"Zjistili jsme, že požár vznikl od elektrického přímotopu. Prověřili jsme všechny okolnosti, jak mohlo k požáru dojít, a zavinění konkrétní osoby jsme vyloučili," uvedla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Čtyři dospělé, kteří v domě byli, záchranáři odvezli do nemocnic. Nejvážněji byla zraněná seniorka, která se nadýchala zplodin. Vrtulník ji převezl do brněnské nemocnice.

Rodina žila podle místních v obci zhruba dva roky, trápily je finanční problémy, proto se přestěhovali do domku v Oleksovicích, kde platili jen symbolické nájemné. S dětmi zde žila jejich matka, babička a partnerem a prababička. Rodina se dostala do exekucí, když ručila za půjčku, který bývalý partner ženy nesplácel.

Hořet začalo nad ránem v pokoji, kde děti spaly. Záchranáři se pokoušeli dvě děti resuscitovat, jejich snaha byla bohužel marná. Požár místnost úplně zničil.

Tragédie šokovala celou obec, na pozůstalé vyhlásili sbírku, více v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz