Domácí

Policista zastavil motorkáře autem. Soud rozhodl o trestu

Pražský městský soud definitivně zprostil obžaloby policistu Šimona Vaice. Ten před rokem zatarasil cestu motorkáři, který záměrně ujížděl dopravní hlídce. Muž, který měl několik zákazů řízení, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Vaicovi hrozil trest odnětí svobody až na dva roky, nebo zákaz činnosti.

V létě předminulého roku si policejní hlídka v pražských Holešovicích všimla motorkáře Tomáše Berky. Motorkář měl už poněkolikáté zákaz řízení, byl bez řidičáku. Policejní hlídce i po výzvě k zastavení záměrně ujížděl.

Až v Těšnovském tunelu, kde jel místo povolených 50 km/h 130 km/h, jej zastavilo policejní vozidlo řízené Vaicem, které zatarasilo výjezd z tunelu. Muž do auta narazil v plné rychlosti, skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

Na podzim 2018 soud Vaice osvobodil. Policisty se zastali nejen jeho kolegové, kteří mu dokonce přišli vyjádřit podporu přímo před budovu soudu, ale i velká část veřejnosti. A dokonce i někteří motorkáři, kteří s počínáním muže, který ujížděl hlídce, nesouhlasili.

Vaic byl obžalovaný z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, tenkrát mu hrozily až dva roky vězení, soudce jej však do vězení neposlal. V úterý po poledni Městský soud v Praze policistu osvobodil. Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz