Domácí

Policista zastavil motorkáře autem. Soud rozhodl o trestu

Pražský městský soud definitivně zprostil obžaloby policistu Šimona Vaice. Ten před rokem zatarasil cestu motorkáři, který záměrně ujížděl dopravní hlídce. Muž, který měl několik zákazů řízení, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Vaicovi hrozil trest odnětí svobody až na dva roky, nebo zákaz činnosti.

V létě předminulého roku si policejní hlídka v pražských Holešovicích všimla motorkáře Tomáše Berky. Motorkář měl už poněkolikáté zákaz řízení, byl bez řidičáku. Policejní hlídce i po výzvě k zastavení záměrně ujížděl.

Až v Těšnovském tunelu, kde jel místo povolených 50 km/h 130 km/h, jej zastavilo policejní vozidlo řízené Vaicem, které zatarasilo výjezd z tunelu. Muž do auta narazil v plné rychlosti, skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

Na podzim 2018 soud Vaice osvobodil. Policisty se zastali nejen jeho kolegové, kteří mu dokonce přišli vyjádřit podporu přímo před budovu soudu, ale i velká část veřejnosti. A dokonce i někteří motorkáři, kteří s počínáním muže, který ujížděl hlídce, nesouhlasili.

Vaic byl obžalovaný z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, tenkrát mu hrozily až dva roky vězení, soudce jej však do vězení neposlal. V úterý po poledni Městský soud v Praze policistu osvobodil. Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz