Zahraničí

Německo kvůli stávce ruší polovinu letů. Včetně těch do ČR

Letecký provoz V Německu bude celé úterý výrazným způsobem omezen kvůli stávce bezpečnostního personálu. Celá akce nespokojených zaměstnanců potrvá až do večera, Německá letiště ruší minimálně polovinu letů, situace se dotkne i spojů do ČR. Celkově by stávka měla zkomplikovat cestu více než 220 tisícům cestujících.

Podle webových stránek Bild jenom ve Frankfurtu nad Mohanem zrušili každý druhý let. Bylo zrušeno 610 z 1200 plánovaných příletů a odletů. Stávka největšího německého letiště postihne přibližně 135 000 cestujících, "I když jsme dobře připraveni, nedoporučujeme zde během stávky cestovat," vyjádřilo se letiště.

Na letišti v Hamburku odmítla pracovat stovka bezpečnostních zaměstnanců. Předpokládá se, že se ke stávce připojí 90 procent zaměstnanců. Zrušeno bylo 92 příletů a 110 odletů.

A v Mnichově byli nuceni zrušit 100 letů. Stávkou jsou ovlivněny také Drážďany a Lipsko. Vzduchová doprava je přísně omezena, podle některých svědků panuje chaos. V Hannoveru zrušili polovinu z 60 plánovaných odletů a polovinu všech příletů i odletů zrušili také v Brémách. V Drážďanech zrušili 26 z 46 leteckých spojení.


Situace by se měla uklidnit kolem 8. hodiny večer. Ke stávce podle jejího lídra došlo zhruba ve dvě hodiny ráno. Zaměstnanci hromadně požadují zvýšení mezd. Někteří berou 12,9 eur, což je zhruba 330. Zaměstnanci chtějí dosáhnout minimální hodinové mzdy na 20 eur, přibližně 520 korun.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz