Zahraničí

Extremisté napadli hotel v Keni. Nejméně jedenáct lidí zemřelo

Oblíbenou turistickou destinací v Keni otřásl teoristický útok. Jeho terčem byl luxusní pětihvězdičkový hotel DusitD2 v Nairobi. Místní média potvrdila, že útočníci byli příslušníky somálské teroristické organizace Al-Šabáb. Podle televize CNN je na místě nejméně 11 obětí.

Ve středu odpoledne v keňském hlavním městě Nairobi otřásly luxusním hotelovým komplexem dva výbuchy a následná střelba. Výbuch zasáhl i budovu s kancelářemi. "Jsme pod útokem," sdělil do telefonu jeden z pracovníků a poté zavěsil.

Podle pracovníka hotelu, který má na starosti bezpečnost, zemřelo při útoku nejméně 11 lidí. Uvedla to televize CNN. Oficiální čísla obětí ale dosud nejsou k dispozici.

Místní televize ukázala, jak z oblasti, kde hotel sídlí, vycházel kouř. Okolí hotelu zachvátily plameny. Svědci potvrdili, že zaslechli dvě exploze a střelbu vycházející z komplexu. Podle jednoho z nich před střelbou vešli do hotelu čtyři ozbrojení muži.

Na místo okamžitě vyrazila policie, která měla podezření, že se jedná o teroristický útok, nevylučovala ale ani loupežné přepadení. Krátce po útoku se však potvrdilo, že za útokem stojí příslušníci somálské teroristické organizace Al-Šabáb, která usiluje o vytvoření islámského státu v Somálsku. Teroristická skupina se k útoku sama přihlásila.

sei, pan, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz