Domácí

Ghetto Přednádraží v Přívoze zmizí z mapy. Tohle je jeho osud

V Ostravě pokračuje demolice jedné z největších a nejznámějších vyloučených lokalit. Takzvané Přednádraží v Přívoze nahradí haly soukromé firmy. Ta pozemky získala před čtyřmi lety poté, co se staly bývalé obytné budovy terčem zlodějů a chátraly.

Bagry se zakously do červených cihel a k zemi jde jeden dům za druhým. Bývalá kolonie železničářů v Přívoze mizí z mapy.

Drážní domky, kde žilo až devět stovek lidí, někteří obyvatelé během let zničili. Budovám hrozilo zřícení. Nefungovala kanalizace, elektřina a šířily se infekční choroby. Úřady proto lidem nařídily, aby se vystěhovali. Většina se svých domovů ale vzdát nechtěla.

Související obsah

Poslední nájemníci ghetto opustili v roce 2013, od té doby budovy chátraly a staly se terčem vandalů, zlodějů nebo bezdomovců, kteří tam přespávali. Definitivní tečku za osudem nechvalně známé ostravské čtvrti udělala aukce. Novým majitelem se staly nedaleké Ostravské strojírny.

V prostoru bývalého ghetta vzniknou v budoucnu průmyslové haly. Firma rozšíří svůj současný závod na opravu kolejových vozidel.
 

Jan Socha, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz