Domácí

Šok v babyboxu! Ležel v něm rok a čtvrt starý chlapeček, umí i chodit

V noci z pátku na sobotu babybox v Pelhřimově "pokřtilo" první miminko. Tamní lékaře překvapilo, že chlapeček je starý už zhruba patnáct měsíců.

V pátek hodinu před půlnocí pelhřimovské lékaře překvapil první přírustek v tamním babyboxu. Po jeho otevření byli poněkud šokovaní. "Primář dětského oddělení Stanislav Houštěk mi potvrdil, že obrázek, který mi poslal do mobilu, není sen, ale skutečnost," napsal překvapený zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

A překvapení bylo opravdu na místě. Místo malého miminka se totiž v babyboxu nacházel už chodící chlapeček. "Odhaduji ho na patnáct až šestnáct měsíců. Váží devět a půl kilo a má šest zubů," sdělil primář Stanislav Houštěk.

Kromě mírného podchlazení byl podle něj chlapeček naštěstí naprosto zdravý. "Je zcela zdravý, jenom jej teď sestřičky zahřívají, protože byl trochu podchlazený, měl 35,5 stupňů," uvedl primář.

Ludvík Hess pro chlapečka vybral jméno Karel Spěváček po vedoucím servisu vozů VW a Audi. "Dobrý muž toho jména se věrně stará o dobrý stav spolkového automobilu v servisu Tukas," tvrdí Hess. "Ať žije Karel Spěváček z Pelhřimova a jeho život ať pokračuje šťastně v nové rodině!" vzkazuje Hess chlapečkovi.

Související obsah

Okamžitě po zveřejnění zprávy o chlapečkovi v babyboxu se objevily spekulace, zda případ vyšetřuje policie. Ta na místo skutečně přijela, aby zjistila, jestli dítě nebylo ohroženo na životě a zdraví a nebyl na něm spáchán trestný čin.

"Z výsledků prvotního lékařského vyšetření vyplynulo, že dítě je v pořádku, proto policisté v současné době nebudou ve věci provádět další šetření," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

"Osoba, která dítě odloží do babyboxu, se nedopouští trestného činu. Dítěti je v babyboxu poskytnuta základní péče, a tak není vystaveno nebezpečí smrti," dodala mluvčí policie.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz