Domácí

Chystáte se na dovolenou do hor? Víme, na kolik vás vyjde! PŘEHLED

České hory lákají stále víc lidí a nejinak je tomu i letos. Den na horách přitom rodinu s dětmi vyjde i na několik tisíc korun. V případě týdenní dovolené už jsou to desetitisíce.

Plná parkoviště, fronty u lanovek i v restauracích. Dnešní pohled na skiareály. Ten největší nápor ale provozovatelé očekávají o jarních prázdninách.

Týdenní dovolená na horách pro celou rodinu rozhodně není levná záležitost. Jen za skipasy zaplatí čtyřčlenná rodina ve Špindlerově mlýně více než 15 tisíc korun.

Areály nabízejí řadu výhod. "Pokud u nás půjčíte vybavení, získáváte další slevu," nabízí Vojen Smíšek ze skiareálu Lipno.

Související obsah

"Rodičům je umožněno dětem do šesti let, že si mohou střídat permanentku mezi sebou," řekla Hana Hoffmannová ze skiareálu Klínovec.

V Rakouskem Sternsteinu vyjde pětidenní skipas pro čtyřčlenou rodinu na 370 euro, tedy nějakých 9700 korun. Velké výdaje ale rodinu nečekají jen za skipasy. Základní ubytování bez stravy pro dva dospělé a dvě děti v hotelu v blízkosti skiareálů začíná od tisícikoruny za noc.

"Na Lipně se čtyřčlenná rodina v průběhu jarních prázdnin ubytuje v apartmánu zhruba za 1500 korun průměrně," doplnil Vojen Smíšek.

Související obsah

Také jídlo může udělat pořádný průvan v peněžence. Za hlavní chod s polévkou a pitím zaplatíte na svahu okolo 250 korun. Šestidenní dovolená tak vyjde čtyřčlennou rodinu v areálu na Šumavě asi na 25 tisíc korun. V Krkonoších je to o zhruba deset tisíc víc.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz