Mladistvý

Aleš (16) měl mrtvici. Na vyšetření ho poslali až po 10 hodinách!

Aleš (16) měl mrtvici. Na vyšetření ho poslali až po 10 hodinách!
Zdroj: zpravy@nova.cz

Teprve 16letý Aleš skončil v nemocnici v Kadani se zápalem plic, nedlouho poté se přidaly i problémy se srdcem. Aby toho nebylo málo, prodělal mladík i mozkovou příhodu. Jenže CT mozku mu podle jeho matky udělali v nemocnici až 10 hodin poté. Aleš proto zůstal ochrnutý na polovinu těla a zdravotní problémy má dodnes. Zanedbali tedy lékaři péči?

"Na konci srpna měl můj syn zdravotní problémy. Šli jsme proto za obvodní lékařkou a ta konstatovala, že má astmatický záchvat. Jenže další den jsme s ním odjeli do nemocnice v Kadani, kde si ho nechali se zápalem plic. K tomu mu začalo selhávat srdíčko," začala Alešův příběh jeho maminka.


Jenže další problémy na sebe prý nenechaly dlouho čekat. "Můj syn v nemocnici spadl z vysoké nemocniční postele. V té době prodělal mozkovou příhodu. Lékaři mu ale CT mozku provedli až deset hodin po tomto incidentu," řekla Alešova matka s tím, že věří, že lékaři pochybili - a to nejen ti nemocniční, ale také praktická lékařka. Její syn totiž po nemoci ochrnul na půlku těla a následky si nese dodnes.


"Ani nevíte, jaké to je. Měl tolik plánů. Teď má ještě trvalé problémy se srdcem. Nevíme, co bude, je vážně nemocný," dodala s pláčem zdrcená matka. Ta kvůli péči o syna prý musela opustit i práci. Pomoc od státu zatím nemá žádnou. "Finanční podpory na pomůcky se člověk od státu nedočká, všechno dlouho trvá," povzdychla si Alešova maminka.


Zatím není jasné, jestli skutečně došlo k pochybení lékařů. Alešova matka podala trestní oznámení jak na personál kadaňské nemocnice, tak na obvodní lékařku MUDr. Irenu Tupou. Ta jakékoliv nařčení ze zanedbání péči odmítá: "Nevím o tom, že je na mě podané trestní oznámení. Já jsem určitě nepochybila a dál se k tomu určitě nebudu vyjadřovat, to ze své pozice nemůžu."

Související obsah


Nemocnice Kadaň se pro TN.cz k případu kvůli nepřítomnosti ředitele odmítla vyjádřit. Případ už si ale převzala kriminální policie. "Potvrzuji, že jsme přijeli oznámení na zanedbání péče, a to nejenom ze strany personálu Nemocnice Kadaň," naznačila pro TN.cz policejní mluvčí Alena Bartošová, že trestní oznámení bylo podané i na další osoby - pravděpodobně tedy na MUDr. Tupou.

"V dané věci si budeme vyžadovat znalecký posudek a budeme muset počkat na jeho výsledky. V případu ale figuruje nezletilá osoba, takže více informací sdělovat nebudeme," uzavřela Bartošová.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz