Vražda

Muž, který měl známého utopit v jímce, dostal velmi tvrdý trest!

Krajský soud v Plzni poslal na 28 let do vězení Jaromíra Šmídka obžalovaného ze znásilnění a vraždy. Podle obžaloby chtěl na zavražděného Dominika (21) "hodit" znásilnění sedmileté dcery své družky.

Muž přesně před rokem podle obžaloby omámil svého známého a hodil ho do odpadní jímky, kterou zakryl poklopem a jednadvacetiletého mladíka nechal ve splašcích pomalu utopit. Pak se na něj podle obžaloby pokusil svalit vinu za znásilnění sedmileté dcery své družky, kvůli kterému Šmídka vyšetřovala policie.


Šmídek jakoukoliv vinu odmítal. Výjimečný trest vykoná ve věznici se zvýšenou ostrahou, řekl při vynášení rozsudku předseda senátu Tomáš Bouček. 


Šmídek se s mladým mužem znal, se svou přítelkyní a jejími dětmi krátce žili v jeho domě. Podle státního zástupce v noci na 23. ledna omámeného mladíka naložil na Mladoboleslavsku do osobního auta a odjel s ním k domu na odlehlém místě na okraji Karlových Varů. Tam ho hodil do plné dvoumetrové jímky a přikryl ji téměř padesátikilogramovým poklopem.

Související obsah


Motivem činu byla podle žalobce snaha svalit na zavražděného vinu ze znásilnění dcery Šmídkovy expartnerky. Podle spisu Šmídek nutil malou dceru tehdejší přítelkyně k intimním dotykům, společné koupeli, osahával ji a masturboval před ní. Dítěti podle spisu říkal, ať matce o jejich společném tajemství neříká.

Děvče se jí ale svěřilo a ona se se Šmídkem rozešla. Šmídek tvrdil, že si holčička všechno vymyslela. U dítěte se podle znalců vyvinula posttraumatická stresová porucha.


Když mladého muže podle obžaloby hodil do jímky, poslal podle spisu z jeho mobilu jeho jménem textovou zprávu své bývalé přítelkyni a tvrdil v ní, že to on zneužil její dceru a odjíždí do zahraničí. Ženě se zpráva zdála podezřelá a kontaktovala další lidi. Případem nezvěstného mladíka se začala brzo zabývat i policie. Tělo utopeného bylo nalezeno o několik dní později.

Související obsah


Palubní kamera zaparkovaného vozu nahrála Šmídka, jak vrávorajícího mladíka nakládá do vozu. Šmídek nejdřív tvrdil, že mladíka neviděl. Po zjištění, že existuje kamerový záznam, prohlásil, že ho odvezl do Mladé Boleslavi. U soudu řekl, že mladíka na jeho přání odvezl do Karlových Varů a vysadil ho tam.

Připomeňte si reportáž z loňského ledna:

pez, TN.cz

K tématu Vražda

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz