Vražda

Za vraždu chlapečka dostala 17 let vězení. Pustili ji po roce a půl!

Za vraždu chlapečka dostala 17 let vězení. Pustili ji po roce a půl!
Zdroj: TV Nova

Žena, která podle rozsudku zavraždila novorozeného syna, se dostala na svobodu po roce a půl ve vězení. Měla v něm přitom strávit 17 let, hrozil jí i výjimečný trest. Chlapečka s vážnými zraněními jeho babička odložila v babyboxu. Po několika dnech zemřel.

Žena uspěla s dovoláním k Nejvyššímu soudu, který zrušil rozsudek Krajského soudu v Plzni a odvolacího Vrchního soudu v Praze. Její advokát Vít Zahálka portálu idnes.cz potvrdil, že už byla propuštěna z vězení. Na základě jakých poznatků k tomu soud dospěl, ale zatím není jasné.

Nejvyšší soud v Brně o případu podle mluvčího Petra Tomíčka rozhodoval ve středu. "Mohu potvrdit, že senát rozhodl. Víc sdělit nemůžeme. Ze zákona máme třicet dnů na vypracování odůvodnění, pak spis odešleme ke Krajskému soudu v Plzni," vysvětlil Tomíček pro portál.

Novorozeného chlapečka našli lékaři 23. července 2017 v babyboxu na Denisově nábřeží v Plzni. Měl těžká zranění především v oblasti hlavy. Policisté proto začali okamžitě pátrat po jeho matce, kterou po chlapcově smrti soud poslal do vazby. Kriminalisté ji poté obvinili z vraždy.

Vyšetřování ukázalo, že žena těhotenství tajila. Časně ráno pak v koupelně v plzeňském bytě porodila chlapečka. Vyrušila ji její matka, která pak miminko odvezla do babyboxu. Spolu s ním nalezli lékaři ještě dalšího chlapce, původně spekulovali o dvojčatech.

Související obsah

Žena u soudu od začátku vinu odmítala. Prý netuší, jak mohl její novorozený syn ke zraněním přijít. Uvedla, že se něco mohlo stát po cestě do babyboxu, to ale její matka odmítla. Ženin advokát také spekuloval, že mohlo dojít k záměně s druhým chlapcem.

Krajský soud ale v dubnu 2018 dospěl k závěru, že miminko žena zavraždila a poslal ji na 17 let do vězení. Odvolací soud mu pak dal za pravdu. Advokát proto podal dovolání k Nejvyššímu soudu, který teď rozhodl o jejím propuštění.

Podívejte se na reportáž TV Nova o rozsudku:

epa, TN.cz

K tématu Vražda

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz