Nehoda

Na dálnici uvízla auta plná peněz, hlídali je policisté se samopaly!

Neobvyklé manévry byly k vidění na dálnici D10. Všechno začala nehoda nákladního auta, které narazilo do značení silničářů a pak do svodidel. Za bouračkou se pak utvořila kolona, ve které uvízlo i pancéřované auto převážející pro Českou národní banku ceniny za desítky miliónů korun i s ozbrojeným doprovodem. Dálnice se pak uzavřela a situaci museli vyřešit policisté se samopaly.

Nehodu natočil jeden z řidičů kamionů. Těsně za nehodou uvízlo auto, kolem kterého bylo plno po zuby ozbrojených policistů se samopaly. Mimořádná situace nastala kvůli nehodě nákladního auta na dálnici D10 ve směru z Liberce na Prahu.

"Dálnice D10 byla celá uzavřená. Na místě se nacházeli policisté s přepravou peněz," potvrdil velitel zásahu Petr Štryncl.

Ozbrojený doprovod opancéřovaného auta, v jehož útrobách byl náklad cenin pro Českou národní banku za desítky milionů korun, uvízl v koloně a posádka musela řešit komplikovanou situaci. Třeba i to, zda nehoda nebyla zinscenovaná kvůli možnému přepadení.

"Určitě se jedná o krizovou situaci, v rámci které policisté aktivovali krizové plány, pro které jsou vycvičeni," sdělil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Hasiči se museli nejdřív přednostně věnovat zraněnému řidiči, kterého vyprostili a předali záchranářům. Ti ho odvezli do nemocnice.

Související obsah

"Policisté, kteří jsou na to cvičeni, poskytli do příjezdu zdravotnické záchranné služby první pomoc. Jakmile to bylo možné, tak byl této zásilce, která má určitou prioritu, umožněn průjezd místem události," doplnil Hulan.

"My jsme jim cestu uvolnili a jedním jízdním pruhem dál pokračovali v cestě," uvedl Štryncl. Objevily se i spekulace, že opancéřovaný vůz z jablonecké mincovny převážel 130kilogramovou zlatou minci, která bude k vidění na výstavě na Pražském hradě. Její hodnota je 100 milionů korun. Česká národní banka ani mincovna z bezpečnostních důvodů údaje o transportech nepotvrzují.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz