Domácí

V Česku chybí další důležitý lék! Užívají ho novorozenci

V Česku chybí další důležitý lék! Užívají ho novorozenci
Zdroj: Getty Images

Poté, co Česko řešilo výpadek léku Digoxin, který se užívá na srdce, chybí další lék, a to Vigantol. Ten používají miminka jako zdroj vitaminu D. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv by mohly být dodávky obnoveny v květnu.

Lékárny se potýkají s dalším výpadkem léků, a to konkrétně Vigantolu, který používají miminka pro doplnění vitaminu D. Jelikož se lék používá po celé Evropě, nebude mít problém jen Česká republika, informoval Radiožurnál.

K výpadku došlo kvůli problémům se stabilitou roztoku po přestěhování výroby. SÚKL momentálně řeší, jak Vigantol zajistit. 

Související obsah

"Domnívám se, že určitě bude otázkou, že se bude muset odněkud dovézt. Ale vzhledem k tomu, že to postihuje celou Evropu, tak bude otázkou, odkud se povede dovézt a jestli jsou někde takové zásoby, které by mohli postrádat a mohli by nám je poskytnout," řekla Radiožurnálu jeho ředitelka Irena Storová.

Na začátku ledna v Česku chyběl zase důležitý lék Digoxin, který užívají pacienti na srdce. V lékárnách chyběl už od 10. prosince. Minulý týden lékárny ohlásily, že už jsou léky opět na pultech.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz