Pohonné hmoty

Pohonné hmoty dál zlevňují! Litr nafty koupíte i za 25 Kč. PŘEHLED

Pohonné hmoty dál zlevňují! Litr nafty koupíte i za 25 Kč. PŘEHLED
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Průměrná cena benzinu klesla na 30,84 koruny za litr, nafty na 31,26 koruny. Naposledy byla nafta dražší než benzin v březnu 2015. Dají se ale najít pumpy, kde natankujete ještě levněji.

Od minulého týdne ceny pohonných hmot znovu klesly. Litr Naturalu 95 v průměru zakoupíte za 30,84 koruny, což je o 18 haléřů méně. Nejdražší je benzin v Praze, prodává se průměrně za 32,04 koruny. Naopak nejméně zaplatí řidiči ve Zlínském kraji, kde průměrná cena dosáhla 30,23 koruny.

Nafta je i nadále průměrně dražší než benzin, už od začátku listopadu loňského roku. Průměrná cena nafty klesla na 31,26 koruny za litr, což je o 19 haléřů méně než minulý týden. V průměru nejdražší je znovu v Praze (32,24 koruny), naopak nejlevnější v jižních Čechách (30,62 koruny).

Benzin i naftu ale můžete natankovat daleko levněji, než je jejich průměrná cena. Ve většině krajů se dá najít čerpací stanice, kde litr Naturalu 95 prodávají za 27,90 koruny. Nejnižší cenu mají podle údajů na webu ceskybenzin.cz v Hradci Králové u Alberta.

 

Související obsah

Naftu pořídíte nejlevněji v Jihočeském kraji. Na pumpě společnosti Deens 2000 ji podle informací od řidičů natankujete za neuvěřitelných 25 korun. Ve většině krajů se ale nejnižší ceny pohybují mezi 28 a 29 korunami.

 

Podle ekonomů za dlouhodobý pokles cen pohonných hmot může levná ropa. "Zlevňovala už v posledních třech měsících loňského roku, ale ještě přidala na tempu těsně před Vánoci," vysvětlil ekonom Lukáš Kovanda. Zlevňovat by měly benzin a nafta i nadále.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pohonné hmoty

Důležité Události

Píše se na Deník.cz