Lanovka

Lyžaři uvízli na lanovce! Záchrana přišla až po několika hodinách

Lyžaři uvízli na lanovce! Záchrana přišla až po několika hodinách
Zdroj: facebook

V lyžařském středisku Malá Lučivná na Slovensku se v neděli odpoledne zasekla lanovka. Byla na ní asi dvacítka lyžařů, které museli zachránit hasiči a horská služba.

Lanovka v Malé Lučivné u obce Párnica na Oravě se zasekla kvůli technické poruše. Na místo vyrazili horští záchranáři a také hasiči z Dolného Kubína, Marina a Žiliny. Zasahoval tam také evakuační autobus a lezecká skupina horských záchranářů.

Lyžaře, kterých na sedačkové lanovce uvízlo 21, pak záchranáři vyprostili pomocí lanové techniky. Ze sedaček je "evakuovali" na sjezdovku. "Ani jedna osoba neutrpěla zranění, které by potřebovalo zdravotnické ošetření," informovali horští záchranáři.

 

"Po třech hodinách přišla záchrana. Děkujeme klukům za vysvobození a krásné fotky. Každopádně to byl zážitek a na konci hodně smíchu," napsala na facebooku Alice. Lyžaři viseli zhruba ve výšce 600 metrů nad zemí, byly asi minus dva stupně.

Související obsah

"Nešlo o nic mimořádného, i když chápu, že měli oprávněné obavy," uvedla na adresu zaseknutých návštěvníků pracovnice lyžařského centra, kterou citoval portál pluska.sk. Podle ní lidé na lanovce viseli necelé dvě hodiny.

Podívejte se, jak zachraňovali lyžaře na Bukové hoře:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz