Domácí

České hory praskaly ve švech, čerstvý sníh přilákal tisíce lidí

České hory praskaly o víkendu ve švech. Čerstvě napadaný sníh a teploty těsně pod nulou přilákaly desetitisíce lyžařů. Podmínky byly téměř ideální. A tak byla v provozu i některá menší střediska, která nemají umělé zasněžovaní. Plno bylo i v běžeckých stopách.

Beznadějně přeplněná parkoviště, uzavřené silnice do horských center, kam se dalo dostat jen autobusy. Kdo si ráno přispal a chtěl lyžovat až kolem poledne, měl smůlu.

"Auto nám vyjede, tak hned tam pošleme nové, vyjedou tři auta třeba, tak tam dáme tři auta," popsal situaci na parkovištích Jiří Rýmský.

"Od včerejška napadlo dalších asi 10 centimetrů sněhu, je to prachový sníh, takže je to opravdu super," popsal provozovatel lyžařského areálu Jan Dudek.

Fronty na parkovištích nebyly to jediné, co lyžařům kazilo náladu. Čekalo se u vleků, v servisech i v půjčovnách. I proto mnozí lyžování v největších areálech vzdali. Sněhu je totiž spousta a tak po letech ožívají i ta místa, kde nemají zasněžování. Malé vleky tak zažívají nebývalý nápor.

Související obsah

Náhradu za neprůjezdné hřebenovky kvůli spadlým stromům mají i běžkaři. Mnohá pole mezi vesnicemi teď připomínají běžkařské magistrály.
 

Petr Zapletal/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz