Vnuk

Dům jim vyhořel, máma syny nechce. O tři kluky se stará děda

Je mu třiasedmdesát, má podlomené zdraví, požár mu skoro zničil dům. Přesto se Jozef Varga z jihu Slovenska nevzdává a vychovává tři vnuky, o které se jejich matka už roky nestará.

Když mu požár zničil skoro celý dům, z většiny pokojů udělal neobyvatelné ruiny a jeho i vnuky zahnal do jediné místnosti, musel Jozef Varga zmobilizovat všechnu svoji sílu, aby se dokázal odrazit ode dna.

V kuchyni senior i jeho tři vnukové po požáru strávili celý rok - sloužila jim i jako ložnice a obývák, píše portál tvnoviny.sk. Teď už má dům nová okna i střechu.

I když zadarmo to samozřejmě nebylo - Jozef měl sice nějaké úspory, přesto si ještě musel vzít půjčku. "Tu budu ještě dva a půl roku splácet," svěřil se důchodce.

Související obsah

V poslední době byl Varga několikrát v nemocnici, přesto se nevzdává - stará se totiž o již zmíněné vnuky, o které jejich vlastní máma nejeví zájem. "Nebýt jich, tak bych se na všechno už vykašlal," uzavírá starostlivý děda.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz