úklid

Kvůli úklidu se hádá polovina lidí! Tuto činnost nejvíc nesnášejí

Kvůli úklidu se hádá polovina lidí! Tuto činnost nejvíc nesnášejí
Zdroj: Getty Images

Téměř polovina Čechů se doma hádá kvůli nepořádku. Muži obvykle uklízejí jednou týdně, nejvíce žen pak každý den. Nejraději lidé vysávají, naopak nejméně oblíbené je žehlení.

Ženy uklízejí denně, muži jednou týdně, ale vysávají raději než ženy. Vyplývá to z průzkumu společnosti Newag. Vůbec neuklízí 7 % mužů a 2 % žen. Více než čtvrtina lidí se nedokáže shodnout, jestli je doma uklizeno, nebo ne. Bezmála polovina Čechů se pak doma kvůli úklidu někdy hádá.

"Čtvrtina populace označila za nejoblíbenější část úklidu vysávání, 16 % praní, 13 % mytí pomocí myčky, 12 % úklid věcí. Muži přitom vysávají raději než ženy, za nejoblíbenější část úklidu vysávání označila třetina českých mužů a pouze necelá pětina žen," říká Jiří Najman ze společnosti Newag. "Dlouhodobě sledujeme, že vysávání je mužskou doménou, a je proto logické, že roste také obliba centrálních vysavačů. Muži jsou rádi, když je jejich práce profesionální a efektivní.“

Naopak nejméně oblíbenou částí úklidu je žehlení, které nemá rádo 23 % dotázaných. Mezi nepopulární činnosti patří také mytí oken, utírání prachu, zametání či vytírání podlah a mytí a utírání nádobí.

Související obsah

K uklízení má pozitivní vztah 58 % žen a 57 % mužů, 8 % žen a 7 % mužů dokonce úklid přímo miluje. Vyloženě negativně se k úklidu staví 9 % mužů a 6 % žen. "Průzkum nám také potvrdil logický předpoklad, že nejvíce úklidu potřebuje dle respondentů kuchyně (51 %) a obývací pokoj (18 %), nejméně pak pracovna a ložnice,“ uzavírá Jiří Najman.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz