Zahraničí

Průšvih Applu. Aplikace v iPhonech umožňovala odposlech

Průšvih Applu. Aplikace v iPhonech umožňovala odposlech

Společnost Apple čelí problému s odposloucháváním - může za to chybný kód v aplikaci FaceTime. Volající může poslouchat, co se děje na druhé straně, a to i přesto, že majitel mobilu hovor nepřijme. V pondělí společnost uvedla, že do konce týdne tento problém konečně vyřeší.

Technologická společnost Apple v pondělí podle agentury Reuters oznámila, že do konce týdne vydá aktualizovanou verzi aplikace pro videohovory FaceTime. Nový software odstraní možnost odposlouchávání. "Štěnice" byla součástí funkce skupinového volání, kterou společnost Apple spustila na konci října.

Chybný kód v programu umožňuje volajícímu, aby nezáměrně odposlouchával zvuk z telefonu, na který volá, aniž by člověk na druhé straně hovor přijal. Telefon si totiž sám zapne mikrofon. Pokud se příjemce rozhodne hovor nepřijmout pomocí tlačítka, tak se dokonce zapne kamera a začne v mobilu volajícího vysílat video.

 

Související obsah

Apple čelí problému s odposloucháváním paradoxně krátce poté, co se ve své reklamní kampani chlubil svým zabezpečením. Snažil se tak odlišit od konkurenčních společností jako je Google nebo Facebook tím, že svým uživatelům zajišťuje soukromí. "Co se stane ve vašem iPhonu, zůstane ve vašem iPhonu," stálo na billboardu.

Problém se týká operačního systému iOS verze 12.1 a vyšší. Dokud Apple nespustí aktualizovanou verzi aplikace FaceTime, nejlepším řešením je zakázat ji v nastavení telefonu.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz