Zahraničí

Terorista ve Štrasburku nebyl sám. Policie zatkla dalších 5 lidí

Terorista ve Štrasburku nebyl sám. Policie zatkla dalších 5 lidí
Zdroj: Profimedia

Francouzská policie zadržela pět lidí podezřelých z útoků na vánočních trzích ve Štrasburku loni v prosinci. Všichni se měli podílet na dodání zbraní střelci Chérifu Chekkattovi, kterého policisté zabili.

Podle francouzských médií měli policisté zadržet pět podezřelých ze spolupráce s Chérifem Chekkatem (29), který loni 11. prosince na vánočních trzích ve Štrasburku zastřelil pět lidí a dalších 10 zranil. Z místa činu poté uprchl. O pár dní později ho policie chytila a zabila.

Pětici podezřelých policie zadržela v Alsasku a měli útočníkovi dodat zbraně. Všichni by také měli pocházet z jedné rodiny, uvedl švýcarský deník 20min.ch.

Chekkat zahájil střelbu na vánočních trzích 11. prosince večer. Tři lidi zabil, další dva poté zemřeli v nemocnici. Dalších deset lidí bylo během útoku zraněno. 

Policie po útoku vyslýchala i jeho rodiče a sourozence. Podle nich měl sympatizovat s teroristy z Islámského státu. Chekkat byl již dříve několikrát odsouzen a to celkem 27krát. Čelil trestu odnětí svobody v Německu, ve Švýcarsku a ve Francii. Byl také veden na seznamu lidí, kteří mohou představovat hrozbu pro národní bezpečnost.

Připomeňte si reportáž o útoku ve Štrasburku:

 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz