Domácí

Kamion zůstal zaklíněný v domě! Řidiče prý zradila navigace

Na dvou místech na Vysočině v noci kamiony způsobily velké problémy v dopravě. V Chotěboři na Havlíčkobrodsku řidič zahraničního kamionu vjel do úzké ulice, kterou zablokoval.

V úzké uličce u centra Chotěboře je už od úterní půlnoci zaklíněný mnohatunový kolos. Nemůže tam, ani zpět. Kamion je v tomto místě zaseknutý o rodinný dům, jak se dostane ven se zatím neví.

Mladého řidiče polského kamionu tam prý navedla navigace. Do uličky najel přesto, že průjezd je tímto místem zakázaný. "Navigace. Problém s navigací," řekl řidič zaseknutého kamionu.
 

"Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla s výsledkem negativní, za porušení dopravních předpisů mu uložili pokutu v příkazním řízení," uvedla mluvčí Stanislava Miláčková.

Náklad - těžké dřevotřískové desky - se bude muset nejdříve z návěsu vyskládat tak, aby byl kamion lehčí. Až teprve poté ho budou zkoušet vytáhnout ven. Je otázkou, jak moc je o domy a ploty zaklíněný a jestli je ještě více neponičí. Vyprošťovací práce se mohou podle odhadů protáhnout až do středy.

reg/David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz