Domácí

Chřipková epidemie v Česku sílí. Nemocnice zakazují návštěvy

Nemocnice po celé zemi začínají vydávat zákaz návštěv kvůli nastupující chřipkové epidemii. Nařízení až do odvolání platí například v Nemocnici Podlesí v Třinci nebo na oddělní jednotky intenzivní péče v nemocnici v Kutné Hoře.

"Zákaz návštěv do odvolání" - podobné cedule zdravotníci vyvěšují na dveře nemocnic po celé republice. Například na Pelhřimovsku provozovatelé lůžkových zařízení vyhlásili dva zákazy návštěv. To samé platí také v nymburské nemocnici.

Ve Zlínském kraji v porovnání s minulým týdnem vzrostl počet nemocných o 26%, aktuálně jich je 1630 na sto tisíc obyvatel. Proto tam také zvažují omezení návštěv v nemocnicích, nařídit ho chtějí ale až koncem příštího týdne.

Celoplošná chřipková epidemie zatím vyhlášena nebyla, už minulý týden ale Státní zdravotní ústav situaci hodnotil jako nastupující epidemii. Vyhlašuje se při 1500 nemocných na sto tisíc obyvatel.

Související obsah

Chřipka je mnohými považována za banální onemocnění, ale odborníci varují, že by ji lidé neměli podceňovat. Od začátku chřipkové sezóny podlehlo nákaze už sedm lidí, dva z nich pocházeli ze Středočeského kraje.

V Evropě se s chřipkovou epidemií potýká již 16 zemí, jen za minulý týden vyhlásilo epidemii šest z nich. S chřipkou bojují ve všech skandinávských zemích, v Pobaltí nebo například ve Slovinsku.
 

Lucie Cochlarová, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz