Honička

Nebezpečná honička v ulicích Ostravy: Policista na auto střílel!

V Ostravě se v pondělí večer strhla divoká honička. Zdrogovaný řidič se snažil ujet policistům ulicemi města. Jedna z policejních hlídek navíc dostala smyk a nabourala do sloupu. Řidiče a jeho spolujezdce nakonec dopadli o několik stovek metrů dál.

Tragicky mohla skončit nebezpečná jízda třiatřicetiletého muže v Ostravě. Nebezpečnou a agresivní jízdou se totiž snažil ujet policejní hlídce.

Při pronásledování havaroval také policejní vůz. Policisté nezvládli v křižovatce manévr a na zledovatělé vozovce dostali smyk. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

"Řidič ujížděl policistům, vjížděl na chodník, opakovaně jel na červenou, nerespektoval pokynů a dokonce najížděl na policistu," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Ten proto musel na pronásledované auto několikrát vystřelit.

Související obsah

Řidič však ujížděl dál a po několika manévrech narazil do dopravní značky a auto zastavil. Policisté zjistili, že byl řidič zdrogovaný, celostátně hledaný a auto kradené.

Muž společně se sedmadvacetiletých spolujezdcem se dali na útěk. Poutům ale neunikli. Řidiče policie začala stíhat za několik trestných činů. "Maření výkonu, ohrožení pod vlivem návykové látky a obecné ohrožení," vysvětlila mluvčí policie. Tomu teď hrozí až osmileté vězení.

pan, Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz