Zahraničí

Po důlním otřesu v Polsku zmizelo 14 horníků. Většinu už zachránili 

Po důlním otřesu v Polsku zmizelo 14 horníků. Většinu už zachránili 
Zdroj: Profimedia

V úterý odpoledne zasáhl polské území poblíž Lubinu důlní otřes tak silný, že ho pocítili i lidé v České republice. Sedm horníků po otřesu skončilo v nemocnici, dalších víc než deset záchranáři hledali.

Před 19. hodinou záchranné složky zachránily osm horníků, kteří byli uvěznění pod zemí. Dalších šest stále hledaly. Těsně po sedmé večer těžební společnost KGHM na twitteru oznámila, že pod zemí už zůstal poslední havíř. O zdravotním stavu ostatních zachráněných firma neinformovala.

Otřes o magnitudu 4,8 zasáhl v úterý odpoledne polský důl na měď Rudna v Dolnoslezském vojvodský poblíž města Lubin. Podle českého geofyzikálního ústavu byl tak silný, že ho pocítili nejen lidé v Polsku, ale i v České republice.

"V Polsku u Lubinu se nachází hlubinný měděný důl a oblast je pravidelně postihována otřesy způsobenými důlní těžbou. Ten z úterního odpoledne patří mezi čtyři nejsilnější zaznamenané za posledních deset let," uvedl geofyzikální ústav akademie věd na facebooku.

V době otřesu v dole bylo 32 horníků. Sedm zraněných záchranáři odvezli do nemocnice, dalších 14 záchranářské týmy hledaly pod zemí. "Na záchranné akci se podílí jedenáct záchranářských týmů, na místě je i vrtulník," uvedla mluvčí záchranářů Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

Připomeňte si reportáž TV Nova o důlním neštěstí v Karviné, při kterém na konci prosince zemřelo 13 horníků:


 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz