Domácí

Domek na kolech z Česka zaujal i ve světě. Lidi nadchne cena

Domek na kolech z Česka zaujal i ve světě. Lidi nadchne cena
Zdroj: Pin-Up Houses

Pořídit si malé bydlení, ve kterém by mohl člověk cestovat, už není nemožné. Jedno z takových navrhl architekt z Česka Joshua Woodsman. Jeho dům na kolečkách si mohou lidé postavit podle návodu i sami. Uvnitř se nachází pohovka, kuchyň, toaleta i kamna.

Architekt Joshua Woodsman, pravým jménem Vojtěch Valda, vytvořil dům, který lidé mohou mít jako přívěs a cestovat s ním, kamkoliv se jim zachce. Dům se jmenuje Magenta Tiny House a vejde se do něho nejen pohovka, ale také malá kuchyně, kamna, chemický záchod nebo nádrž na vodu. Zprávu o laciném domku na kolech zveřejnila řada světových médií. Psali o něm magazíny Living, Designboom, Inhabitat, Stuff nebo Tportal.

Woodsman na projektu domu pracoval dva roky. Jeho cílem je být šetrný k životnímu prostředí, možnost pohybovat se po celém světě a zjednodušit čas strávený konstrukcí domu, uvedl Dailymail.

Související obsah

Architekt také založil společnost Pin-Up Houses, ve které nabízí i další své projekty. Dům by mohl být ideálním řešením pro všechny. "Protože je to neobvyklé a provokativní, kontrastuje s minimalistickým stylem současné moderní architektury s čistými interiéry bez domácích spotřebičů, které má většinou každý,“ uvedl Woodsman pro Dailymail.

Lidé si mohou dům postavit pomocí návodu, který stojí 79 dolarů (1802 korun). Náklady na materiály se pohybují kolem 2100 dolarů (přes 47 tisíc korun).

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz