Domácí

Radní Libereckého kraje chtěl milion úplatek! Soud mu dal 5 let

Krajský soud v Liberci poslal do vězení Zdeňka Bursu, bývalého radního Krajského úřadu v Liberci. Měl si říct o úplatek ve výši téměř 1 milion korun. Kromě pětiletého trestu, který si má odpykat ve věznici s ostrahou, musí ještě zaplatit 500 tisíc korun.

Bursa si měl v roce 2010 říci o milionový úplatek v souvislosti se zadáním veřejné zakázky za 19,5 milionu korun na zlepšení vytápění devatenácti krajských příspěvkových organizací, kterou získala liberecká firma jeho spolustraníka Petra Lajtkepa.

V odposlechu jinými slovy říká, že chtít deset procent by bylo už moc, ale že pod pět procent nejde. Soudkyně v prvním jednání případ zprostila mj. kvůli nezákonnosti odposlechu. Státní zástupce se ale proti tomu odvolal. A Vrchní soud shledal, že společenské důvody převažují nad legálností nahrávky a nařídil soudu, aby případ znovu projednal.

Protože se v případě korupce nemohou ukládat podmíněné tresty, soud nemohl rozhodnout jinak, než pěti lety vězení. Bursa dostal nejnižší možný trest, protože mu hrozilo od 5 do 12 let vězení. Na místě se odvolal.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz