Domácí

Fenkám někdo hodil přes plot jed! Zemřely v krutých bolestech

Fenkám někdo hodil přes plot jed! Zemřely v krutých bolestech
Zdroj: facebook

Smutek zažívá majitel dvou fenek, Belly a Brity, z Hradce nad Svitavou. Někdo hodil na jeho zahradu otrávené jídlo, které fenky nejspíš zabilo. Obě měly zemřít na selhání orgánů. Případem se zabývá i policie.

Fenka německého ovčáka Brita žila v rodině dvanáct let. Labradorka Bella pět let. O obě však majitel nedávno přišel. Podle něho je měl jejich soused nesnášet a házet na ně kamení nebo petardy.

Když se šla jeden den starší fenka vyvenčit na zahradu, měla sníst dobrotu, kterou tam našla. Od jejího páníčka ale nebyla. Pětiletá Bella na zahradě našla zase rybí kosti i párek. Bohužel si na dobrotách pochutnala jako její kamarádka.

"Bella po požití jedu zemřela třetí den na rozpad ledvin. Brita po požití jedu zemřela na selhání organismu," uvedl majitel Zdeněk Toman.

Související obsah

Muž útok na fenky nechápe. Podle něj obě byly hodné a měly rády jídlo. Nikomu nikdy nic neudělaly. S lidmi se naopak rády mazlily.

Majitel vše ohlásil na policii 11. ledna. Pachatel je zatím neznámý. "Událost nám byla oznámena a případ policie zatím prověřuje jako přestupek," potvrdil mluvčí Ondřej Zeman.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz