Nymbursko

Nebezpečná vyjížďka! Na koni se v jednom dni vážně zranily 2 dívky

Nebezpečná vyjížďka! Na koni se v jednom dni vážně zranily 2 dívky
Zdroj: Záchranná služba

Hned dvě mladé dívky spadly v sobotu na dvou místech Středočeského kraje z koně. V obou případech se pod mladými jezdkyněmi zvíře splašilo a ty se pak vážně zranily. Dívky převážel do nemocnice vrtulník

První nehoda se stala krátce po poledni na Praze-východ. Pod mladou dívkou se splašil kůň, shodil ji ze sedla a jezdkyně při pádu narazila hlavou do stromu.


“Po příjezdu záchranáři poskytli pacientce s poruchou vědomí a tržnou ránou na bradě nezbytnou péči. Poté byla zafixována proti pohybu a připravena na transport do krčské nemocnice,“ sdělili středočeští záchranáři na svém facebookovém profilu.

Související obsah


Druhý případ se stal v podvečer na Nymbursku. Další mladá dívka se na splašeném zvířeti nedokázala udržet v sedle. Po příjezdu záchranářů měl zasahující lékař podezření na poranění páteře. Záchranáři dívku zajistili a letecky převezli do vinohradské nemocnice.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nymbursko

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz