Pes se propadl do díry plné vody. Hasiči se k němu museli prokopat

Pes se propadl do díry plné vody. Hasiči se k němu museli prokopat
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Kvůli psovi uvíznutému v díře se rozjela v neděli záchranná akce v Horních Ředicích na Pardubicku. Do dva metry hluboké díry musel slézt jeden z hasičů a nešťastné zvíře vynést na povrch.

Obrovskou smůlu měl chlupáč na Pardubicku. Klidně si pobíhal po dvorku, když tu náhle se pod ním probořila zem a spadl do hluboké jámy, odkud se sám nedokázal dostat. Naštěstí jeho majitelé byli doma a ihned přivolali pomoc.


Díra na dvorku podle všeho měla původně sloužit na hašení vápna, později byla zamýšlená jako sklad na ovoce. Zatím však byla pouze zakrytá a na dně se zachytávala voda. Hasiči museli po příjezdu otvor v prohlubni rozšířit a jeden člen posádky se po žebříku pro psa spustil dolů.

Související obsah


“Bylo obrovské štěstí, že tam nespadl žádný člověk. Pes byl v pořádku, akorát ušpiněný od zkalené vody. Domluvil jsem společnost, která nechá díru zavézt hlínou,“ řekl pro TN.cz starosta obce Jiří Kosel.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pes

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz