Zahraničí

Tragický víkend v Alpách! Pod lavinami zemřelo nejméně 10 lidí

Tragický víkend v Alpách! Pod lavinami zemřelo nejméně 10 lidí
Zdroj: Twitter

Extrémní počasí si o víkendu v Alpách vyžádalo krutou daň. Během soboty a neděle pod lavinami přišlo o život nejméně deset lidí, většina z nich zemřela v Itálii.

Víkendové laviny, které zasáhly všechny alpské země, měly obzvlášť smutné následky - o život při nich přišlo nejméně deset lidí. Nejvíc mrtvých si vyžádaly laviny v Itálii.

Série tří lavin zasáhla oblast Valle d'Aosta v severozápadní Itálii a zabila pět lidí. Mezi mrtvými jsou i turisté ze zahraničí. Ve středisku Courmayeur probíhala záchranná akce až do pondělního rána, kdy jednotky našli tři mrtvá těla - dva Francouze a jednoho Brita. Další Brit je stále pohřešovaný.

 

Zdroj: Twitter

Čtyřiadvacetiletý snowboardista z Belgie zemřel v lyžařském středisku Livigno v Lombardii poblíž švýcarských hranic, kde byl se svým kamarádem. Jeho tělo pohřbené pod sněhem záchranáři našli až po několika hodinách.

Další víkendovou obětí lavin v Itálii byl 17letý mladík, který přišel o život v Bolzanu u rakouských hranic. Na místo sice okamžitě vyrazili záchranáři, chlapci už ale pomoc nedokázali - ten byl na místě mrtvý.

Laviny o víkendu zabíjely nejen v Itálii, ale také ve Švýcarsku. V Diemtigenu v kantonu Bern překvapila lavina muže a ženu. Záchranářům se podařilo ženu vyprostit ze sněhu a transportovat ji do nemocnice, muže ale našli mrtvého.

Související obsah

Jeden lyžař přišel o život a další dva byli lehce zraněni v lyžařském středisku Val Cenis ve francouzském Savojsku. Poslední víkendová oběť v Alpách zemřela v Korutanech na jihu Rakouska. Lavina tam zasypala 30letého a 52letého muže - zatímco mladší z nich přežil bez zranění, starší přišel o život.

O obrovském štěstí naopak může mluvit skupina deseti lyžařů ve věku 17 až 59 let, které zasáhla lavina v Tyrolsku. Všechny se jako zázrakem podařilo zachránit. Riziko lavin bylo kvůli vydatnému sněžení o víkendu v horách extrémně vysoké. Itálii, Rakousko, Švýcarsko i Francii zasáhla celá řada lavin, většina z nich ale napáchala "pouze" značné materiální škody.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz