Praha

Požár v Počernicích! Policisté zachránili invalidu na vozíku

Pražští hasiči zasahovali v pondělí večer u požáru bytu v bytovém domě v Horních Počernicích. Požár zcela zničil jednu bytovou jednotku, další dvě pak poškodil. Na místě zasahovalo asi 30 hasičů ze tří jednotek.

Požár vypukl v jednom z bytů v posledním patře třípatrového panelového domu v Chodovské ulici v Horních Počernicích. Jako první na místo dorazily hlídky Policie ČR. Policisté pronikli do zasaženého bytu a podařilo se jim zachránit uživatelku bytu na invalidním vozíku a několik dalších osob evakuovali. Podle informací z twitterového účtu pražských hasičů byly z domu evakuovány další osoby, protože bytové jednotky musely být odpojeny od energií.

Na místo požáru zamířil evakuační autobus, kde hasiči lidem poskytli tepelný komfort a dočasné útočiště. Situaci s náhradním ubytováním na místě řešili pracovníci ÚMČ Prahy 2O. Požár kompletně zničil jeden byt, další dva pak poškodil. Kromě bytů byly zasaženy i dvě sklepní koje.

Hasičům se požár podařilo lokalizovat asi po hodině od jejich příjezdu. Proč k požáru došlo a jakou způsobil škodu, teď budou určovat specialisté od hasičů.
 

HZS ČR / twitter
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz