Facebook

Zprávu na Facebooku můžete nově smazat! Má to ale dva háčky

Zprávu na Facebooku můžete nově smazat! Má to ale dva háčky
Zdroj: Profimedia

Dlouho očekávaná novinka na Facebooku je tady! Nově budou mít uživatelé větší kontrolu nad svými konverzacemi. Messenger přidal možnost vymazat odeslanou zprávu. Má to ale nejméně dva háčky.

Snad každému už se někdy stalo, že omylem poslal přes Messenger palec nahoru, pozdrav zamáváním nebo rovnou zprávu. Zatímco dosud nebylo možné vzít zprávu zpátky, teď Facebook tuto možnost přidal. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Jenže zprávu nemůžete smazat, kdy se vám zachce - musíte to stihnout do deseti minut. "Časový limit pro smazání zprávy je vytvořen tak, aby uživatelům dopřál více kontroly a flexibility, zároveň ale zajišťuje zneužití tohoto nástroje," stojí v tiskové zprávě.

Facebook se obává, že by lidé mohli novinku využívat k šikaně. Jako příklad uvedli situaci, kdy uživatel pošle urážlivou zprávu a poté, co si ji příjemce přečte, ji smaže, aby se "zbavil důkazů". I na takový případ je sociální síť připravena - uživatel stále může konverzaci nahlásit jako škodlivou.

Příjemci, případně příjemcům ve skupinovém chatu, se navíc ukáže, že jste nějakou zprávu smazali. Po uplynutí 10 minut (či kdykoliv předtím) můžete zprávu smazat pouze pro sebe. Nebude se tak zobrazovat ve vašem okně, ostatním ale nadále ano.

Související obsah

Jak zprávu smazat?

Pokud chcete smazat zprávu na Facebooku přes web, klikněte na tři tečky, které se ukážou vlevo od zprávy. Zobrazí se vám možnost "Odebrat" a poté otázka, zda chcete zprávu vymazat jen pro vás, nebo pro všechny v konverzaci. Poté se místo zprávy v chatu objeví hláška "Odebral/a jste zprávu".

Při mazání zpráv v mobilní aplikaci Messenger postupujete téměř totožně. Na zprávu ale nejdříve kliknete a dlouze podržíte, poté zvolíte možnost "Odebrat" s ikonou koše. Znovu rozhodnete, zda zprávu chcete smazat pro všechny, či jen pro vás.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz