Dívka

Batole šlo prosit sousedy o jídlo. Matka byla totiž úplně na šrot

Batole šlo prosit sousedy o jídlo. Matka byla totiž úplně na šrot
Zdroj: Thinkstockphotos

Dvaatřicetiletá žena z polské Vratislavy se zřejmě matkou roku nestane. Nechala totiž svou 2,5letou dceru o hladu, zatímco ona byla namol opilá. Malá holčička se tak rozhodla vydat pro jídlo k sousedům.

V šoku zůstala obyvatelka jednoho z vratislavských sídlišť. Na její dveře totiž v osm večer zaklepala malá holčička, která prosila o něco k jídlu. Žena neváhala a zavolala policii.

"Abychom zjistili, co se stalo, okamžitě jsme se vypravili na místo," řekl televizi TVN24 mluvčí vratislavské policie Łukasz Dutkowiak.

Když policistům otevřela dívčina matka, nestačili se divit. Byl z ní totiž cítit silný zápach alkoholu a měla problém stát na nohou. Následně se potvrdilo, že je dvaatřicetiletá matka úplně namol. Nadýchala totiž více než tři promile alkoholu.

Související obsah

Policisté na místo okamžitě zavolali záchranáře, aby prověřili stav malé holčičky. Zároveň se snažili zjistit, zda má žena nějakou rodinu, která by se mohla o dívku postarat. Bohužel se jim ale nepodařilo nikoho najít.

Holčičku si převzali sociální pracovníci. Pokud se ukáže, že žena ohrozila život nebo zdraví své dcery, hrozí jí až pět let za mřížemi.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz