Domácí

Muž odebíral sousedovu elektřinu. Připravil jej tím o 130 tisíc!

Policisté odhalili muže z Chodova na Sokolovsku, který měl dva roky načerno odebírat elektřinu a způsobit tím škodu za 130 tisíc korun. Jeho odběr platil nic netušící soused.

Pokud vás soused požádá o klíčky ke garáži a umožníte mu tam přístup, můžete doplatit na svou důvěřivost. Muž v sousedově garáži mohl schovávat auto nebo tam kutit. To podstatné není. Podle policie ale využil přístupu k cizímu elektroměru, napojil se na něj a odebíral načerno elektrický proud.

Soused trpělivě platil vyúčtování. Muži, kterého policie teď obvinila z trestného činu krádeže, to procházelo dlouho. Celé dva roky. Bezmála sto třiceti tisícová škoda, kterou způsobil, není nic zanedbatelného. Muži hrozí až 5 let vězení.

ČEZ, jak potvrdila jeho tisková mluvčí, každoročně provede po celé republice 7 tisíc kontrol s podezřením na neoprávněný odběr. Zhruba u poloviny kontrol se podezření potvrdí. Černé odběry bývají podle zkušeností techniků v terénu čím dál více vynalézavější. Distributor upozorňuje své klienty, aby si dávali pozor, zda se nestávají obětí ilegálních odběratelů.

"Doporučujeme, aby si pravidelně kontrolovali elektroměrový rozvaděč. Zejména, zda jsou tam správně zaplombovaná všechna místa. Konkrétně se jedná o úřední značky v horní polovině elektroměru," radí mluvčí ČEZu Soňa Holingerová. Jestliže zákazník má podezření, že je něco v nepořádku, ať kontaktuje zákaznickou linku svého distributora.
 

František Nyklas/mj
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz