Zahraničí

Děsivé video! Vichřice strhla kočár s dítětem přímo před jedoucí auto

Děsivé video! Vichřice strhla kočár s dítětem přímo před jedoucí auto
Zdroj: Profimedia

Na Britských ostrovech řádí od středeční noci bouře Eric, která s sebou přinesla vichřici a vydatné deště. O síle větru se přesvědčil i otec holčičky, když na chvilku nedával pozor na kočár. Vichřice ho i s dítětem strhla do silnice přímo před rozjíždějící se auto!

Šokující video natočil v irském Dublinu jeden cyklista a vložil ho poté na sociální sítě. Na záběrech je vidět, jak muž veze podél silnice kočár s malou holčičkou. Cestou mu zřejmě něco upadlo na zem a když se pro to vracel, nechal na pár vteřin kočárek nestřežený. 

V tu chvíli ho prudký vítr strhl na silnici, kde se zrovna rozjížděla auta. Kočár se převrátil a vyklopil holčičku přímo před audi, jejíž řidič reagoval naštěstí pohotově a ihned zabrzdil.

Otec pro plačící dítě okamžitě běžel a i s kočárem ho zvedl ze silnice, ani jednomu z nich se nic nestalo. Ne všichni na Britských ostrovech však ve zdraví unikli před zuřivou bouří Eric. Ta na ostrovy dorazila ve středu v noci a napáchala značné škody.

Největší síly bouře dosáhla v pátek, kdy vichřice řádila rychlostí bez mála 130 km/h. Ten den o život přišli tři lidé. První z obětí byl řidič v Devonshiru v Anglii, kde vítr vyvrátil u silnice hned tři stromy, které se zřítily na projíždějící auto. Padesátiletý muž svým zraněním na místě podlehl.

Zdroj: Profimedia

V Devonshiru přišel o život i surfař, který chtěl zřejmě využít vysokých vln k lepšímu sportovnímu zážitku. To se mu stalo osudovým - záchranáři ho sice vrtulníkem dopravili do nemocnice, tam ale zemřel. Třetí obětí bouře byl řidič ze západního Walesu.

Související obsah

 

O obrovském štěstí naopak mohou hovořit cestující z dvoupatrového autobusu, na který spadl strom a zničil přední část horního patra. Tam v tu chvíli zrovna nikdo naštěstí neseděl - kdyby ano, strom by ho patrně rozdrtil.

 

Zdroj: Profimedia

Bouře Eric nezpůsobila komplikace jen na silnicích - i piloti letadel zažily perné chvilky. Několik letadel mělo problém kvůli silnému větru přistát, jedno z nich bylo nakonec nuceno opět vzlétnout.

sei, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz