Magazín Víkend

Olympijské naděje: Tři mladíci se vzdali všeho a míří za svým snem

Oštěpař Martin Florián, tenista Ondřej Štyler a judista David Klammert – to jsou tři čeští mladí muži, kteří jsou považováni za velké sportovní naděje. A třeba svůj talent ukážou už na olympijských hrách v Tokiu.

Tři úspěšní sportovci, tři kluci, kteří své sportovní vášni obětují všechno - v téhle fázi už totiž nic nemůžou dělat napůl. Jdou si tvrdě za svým snem a tím je olympiáda v Tokiu. Ještě na to bude potřeba hodně sil a sebeodříkání - všichni jsou ale na správné cestě.

Mnozí by řekli, že talent vám na to, abyste se stali vrcholovým sportovcem, úplně stačí. Ale opak je pravdou - k talentu připočtěte tréninky i několikrát denně, obětování volného času a taky musíte zkousnout, že ne každý vás za vaše úspěchy bude mít rád a občas se může stát, že dostanete i sportovní krizi, při které nevíte, jak dál pokračovat.

Všichni se vzdali osobního života, párty s kamarády jsou opravdu jen občasnou záležitostí a když mají chvíli volna, snaží se jej věnovat především rodině. Všichni tři si jsou také vědomi toho, že bez školy se neobejdou, myslí na zadní vrátka a vědí, že když nebudou patřit do nejlepší světové špičky světa, školu budou jednou potřebovat k jinému zaměstnání.

Olympiáda je pro ně velká událost, všichni na ni trénují a doufají, že dostanou možnost se největšího sportovního svátku zúčastnit. Plán až do příštího roku je tedy jasný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Magazín Víkend

Důležité Události

Píše se na Deník.cz