Trapas

IKEA má pořádný trapas! Na svém výrobku totiž na něco zapomněla

IKEA má pořádný trapas! Na svém výrobku totiž na něco zapomněla
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Pořádný trapas si utrhla švédská nábytkářská firma IKEA. Prodává totiž mapu světa, na které chybí Nový Zéland. Tu si můžou koupit i zákazníci v Česku. Úsměvné na tom je i to, že na Novém Zélandu se společnost právě chystá otevřít svůj první obchod.

Chybějící země si všiml jeden z amerických zákazníků, který pak fotku mapy sdílel na sociální síti. Ze strany obyvatel Nového Zélandu se na internetu okamžitě strhla vlna kritiky. "Co má jako IKEA za problém, že na mapu světa, kterou prodává, zapomene dát celou zemi? Nový Zéland existuje!" napsal jeden z nich.

Dlouho na sebe nenechaly čekat ani vtipné reakce. "Abychom byli spravedliví. Zapomenout na Nový Zéland není nijak obtížné," napsal na twitteru obyvatel sousední Austrálie.

Mapu prodává IKEA pod názvem Björksta po celém světě. Zákazníci tak na ni mohou narazit i v Česku. Firma nicméně chybu uznala a mapu stahuje z trhu.

Ikea's map game is not on point from r/MapsWithoutNZ

"IKEA je zodpovědná za to, aby na všech jejích výrobcích byly správné a odpovídající motivy. Uznáváme, že v případě výrobku Björksta jsme selhali - litujeme toho a omlouváme se. Přijmeme nutná opatření a výrobek začneme stahovat z obchodů,“ uvedla podle BBC mluvčí firmy.

Související obsah

Švédský řetězec však není jediný, kdo má s Novým Zélandem problémy. Existuje totiž mnoho map, které na zemi jihovýchodně od Austrálie zapomínají.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz